Маріямпіль - місто Марії

Згадки про Маріямпіль

Газета "Галичина": Знати кому віддати (Палац у Маріямполі)

Навчені гірким досвідом, чим закінчуються недостатньо вивчені і наспіх проголосовані у сесійній залі земельні питання, депутати цього разу принципово вимагали від доповідача повнішої характеристики майбутнього «власника сировинного урочища «Замулок» на території Маріямпільської сільської ради Галицького району».

«Що являє собою ТзОВ «Західстан», якому віддамо 11 гектарів землі? Які преференції матиме територіальна громада від товариства і наскільки екологічно безпечною буде його діяльність? Чи може воно гарантувати, що від розробки гравійно-піщаних порід не зневодняться криниці місцевих жителів?» — такі ось запитання прозвучали з уст Лідії Дмитрів, ігоря Гаврилюка та інших депутатів.

Критичну ситуацію спробувала переламати голова профільної комісії Романія Постолянюк. Вона повідомила, що є тристороння угода (товариства, сільської та районної рад) щодо участі «Західстану» в соціально-економічному розвитку Маріямполя, вже виділено кошти на його благоустрій та газифікацію. Однак «задобрювані кроки інвестора», як і інші пояснення — що «це не земля, а шутровисько, і що воно не продається, а надається лише для розробки», позитивного впливу на голосування не мали: 16 депутатів «утрималися», двоє були «проти» і лише 53 — «за»...

Автори: Богдан ВІВЧАР, Мирослав КІНДРАЧУК

Джерело: Видання "Галичина"