Маріямпіль - місто Марії

Маріямпільські таланти

Пікуляк Марія Миколаївна

Півстоліття життя віддала Марія Миколаївна Литвин-Пікуляк улюбленій справі. Прийшовши в Маріямпільську школу юною дівчиною, вона з великою наснагою поринула у працю. Щиро, самовіддано навчала вчителька любити народну пісню, рідне слово, поставлене на музику. Кожен день її оточували діти, які любили співати, для яких зустріч із Марією Миколаївною і піснею була святом. Та не тільки вона навчала дітей.

Сільські колективи, якими керувала вчителька, виступали на сцені народного дому (сільського клубу) на кожне свято. Аматорів запрошували на районну сцену, в інші села. І все це завдяки наполегливій праці Марії Міколаївни. Її поважають в селі і шанують як розумну, талановиту людину. Багато яскравих спогадів залишилося в ільського хору "Джерело Лемківщини" від виступів на "Лемківській ватрі" в Польщі. Великих зусиль доклала вчителька, щоб підготовити сільський хор до такого відповідального виступу на сцені, де виступали мистецькі колективи з усього світу. А вершиною її творчості стали пісні, присвячені містечку Марії, слухати їх без щему в душі і сліз на очах неможливо. Гордо звучить Гімн Маріямполя: "Синами твоїми і дочками будь славен на весь Божий світ", слова і музику якого написала Марія Миколаївна.

І тепер, перебуваючи на заслуженому відпочинку, вчителька охоче допомагає церковному хору ГКЦ співати пісні, прославляти ними Бога і рідну Україну.

Низький уклін, Вам дорога вчителько від Ваших учнів, шанувальників, односельців.

Марія Минта, вчителька Маріямпільської ЗОШ